Články

Od malička s Bohom?

V tejto časti blogu by sme Vám chceli predstaviť svedectvá ľudí o tom, ako im Boh pomohol v rôznych situáciách, zmenil ich život k lepšiemu alebo našli nový zmysel života.  blank Prvé svedectvo je o mladej dievčine, ktorá vyrastala v kresťanskej rodine, bola vedená k viere a predsa musela sama nájsť osobný vzťah s Bohom. …
Čítať ďalej Od malička s Bohom?

Evanjelium je Božou mocou

V rámci dnešného odkazu budeme hovoriť o moci evanjelia, aby prišla do nášho života moc a požehnanie z kázanie evanjelia. Je pravý čas na to, aby sme túto pravdu pochopili, uchopili a držali sa jej. Teraz je príležitosť vykročiť smerom dobrej budúcnosti vyzbrojený evanjeliom Ježiša Krista. 

Čítať ďalej Evanjelium je Božou mocou

Ako prežiť na púšti?

Môže sa stať v živote človeka, že sa z nejakého dôvodu dostane na púšť.
Suché, zdanlivo neplodné obdobie života, kedy sa človek stretne s novými výzvami a problémami, ktoré nie sú až také ľahké prekonať. Čím sa vyznačuje púšť? Čo môžeme urobiť na púšti, kam sme sa v prvom rade nikdy nechceli dostať?

Čítať ďalej Ako prežiť na púšti?

Dôležitosť chvál

Chvála. Hudba. Spev. Uctievanie. Všetko toto je veľkou a neoddeliteľnou súčasťou bohoslužby. Prečo?
Chvála nepochádza z hudobných nástrojov alebo spevu, ale chvála pochádza zo srdca. Aké vlastnosti by mal mať správny “chválič”? Viete, kto je úžasným biblickým príkladom takéhoto človeka?

Čítať ďalej Dôležitosť chvál

Veľké požehnanie

Dávid chcel naplniť Božiu vôľu – preniesť truhlu na jej miesto do Jeruzalema. Tento príbeh má totiž veľký duchovný význam pre naše životy: súvisí so vzťahom ľudí k Bohu, je predobrazom veľkého požehnania a všetkých dobrých vecí, ktoré nám patria v Kristovi. Kde sa momentálne nachádza truhla zmluvy? Je stále aktuálna v našich životoch? Čo symbolizuje?
Čítať ďalej Veľké požehnanie

Odstráň všetok kvas

So slávením Veľkej noci sa spája aj Sviatok nekvasených chlebov a preto je toto obdobie veľmi príhodné na korekciu a odstránenie kvasu z našich životov. Ale čo je vlastne myslené pod pojmom kvas? A prečo je dôležité, aby sme ho odstránili z nášho života a taktiež z cirkvi? 
Čítať ďalej Odstráň všetok kvas

Deň, keď život zvíťazil nad smrťou

Smrť. Nepriateľ. Muky. Zdrvujúca porážka. Slávne víťazstvo. Tieto slová charakterizujú najdôležitejšie tri dni ľudskej histórie. Pred 2000 rokmi sa udialo niečo ohromujúce, ktoré sa zapísalo do našich dejín a zmenilo kurz histórie. Ľudia, ktorí dovtedy žili v tme, mohli uzrieť skutočné svetlo. Svetlo sveta. Vzkrieseného Ježiša Krista, Božieho Syna. Ale pekne po poriadku. Musíme začať …
Čítať ďalej Deň, keď život zvíťazil nad smrťou